Biznes, Firma, E-biznes

Czy warto sprzedawać telefon komórkowy w skupie?

Masz w domu starsze i nieużywane telefony komórkowe? Nie wyrzucaj ich do elektrośmieci – skorzystaj z usług skupu telefonów!

Firma działająca jako skup telefonów komórkowych może odkupić od klienta telefony różnych marek i zapłacić za nie od ręki. To obecnie popularna usługa wybierana przez wiele osób, którym zależy na pozbyciu się niepotrzebnego sprzętu i dodatkowym zarobku.

 

Dlaczego warto skorzystać ze skupu telefonów?

Skupy telefonów komórkowych zajmują się prowadzeniem usług w ramach odkupu sprzętu.

 

Przekazane do nich telefony mogą być rozebrane i wykorzystane na części, poddane recyklingowi. Uszkodzone modele mogą być też naprawione i przeznaczone do dalszej sprzedaży.

 

Skorzystanie z usług firmy jak skup telefonów komórkowych ma wiele zalet:

  • łatwe pozbycie się niepotrzebnego sprzętu
  • odzyskanie części pieniędzy za zakupiony sprzęt
  • ochrona środowiska naturalnego

 

Jakie telefony może odkupić skup?

W firmach jak skup telefonów komórkowych można sprzedawać różnego rodzaju telefony komórkowe, zarówno te nowsze, jak i starsze.

 

W skupach można sprzedać telefony od wielu producentów, w tym popularnych i mniej znanych marek. Skupy przyjmują telefony droższe oraz te budżetowe, dlatego można sprzedać w nich praktycznie każdy sprzęt. Również wiele skupów odkupuje telefony uszkodzone, chociaż, oczywiście, otrzymuje się wtedy za nie niższą cenę.

 

Wybrane skupu odkupują od klientów wybrane rodzaje sprzętu, który przedstawia sobą określoną wartość. W przypadku, gdy telefon nie będzie jednak miał wartości, niektóre skupy i tak mogą go przyjąć i następnie odpowiednio zutylizować zgodnie z przepisami prawa.

 

Ile płaci skup telefonów komórkowych?

Kwota, jaką może wypłacić skup telefonów komórkowych swojemu klientowi, zależna jest od wielu czynników.

 

Przede wszystkim ważny jest rodzaj sprzętu – jego wyjściowa cena, stan techniczny oraz stan wizualny. Dodatkowo cenę podwyższają oryginał akcesoria i opakowanie do telefonu.

 

Zależnie od posiadanego modelu można otrzymać za niego od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.