AktualnościInne

Podsumowanie działań “Trzeźwy weekend”

Podczas minionego weekendu podkarpaccy policjanci przeprowadzili działania „Trzeźwy weekend”. Mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących, a w szczególności na ich stan trzeźwości. Podczas weekendu funkcjonariusze skontrolowali blisko 18 tys. kierujących. 56 kierowców prowadziło pojazdy, mimo że wcześniej pili alkohol.

  • policyjny radiowóz

W ubiegły weekend policjanci wydziałów ruchu drogowego przeprowadzili działania pod nazwą “Trzeźwy weekend”. Funkcjonariusze zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących oraz na ich stan trzeźwości.

Działania miały przede wszystkim na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 17 773 kierujących. Podczas działań ujawnili 56 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu.  31 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 25 za przestępstwo.

Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

Content retrieved from: https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/aktualnosci/110935,Podsumowanie-dzialan-quotTrzezwy-weekendquot.html.