AktualnościMotoryzacja

POLSECURE 2022 – otwarto międzynarodowe targi bezpieczeństwa publicznego w Kielcach

Wczoraj w Kielcach uroczyście zainaugurowano I Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE. Organizatorem wydarzenia jest Komenda Główna Policji oraz Targi Kielce, pod honorowym patronatem Ministra SWiA. Do piątku, 29 kwietnia prezentowany będzie sprzęt oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne, które mogą być wykorzystywane w codziennej służbie mundurowych. Przedsięwzięciu towarzyszy cykl konferencji o bezpieczeństwie publicznym. W wydarzeniu wzięli udział też przedstawiciele podkarpackiej Policji.

Targi są idealną okazją do zapoznania się z ofertą wystawców specjalizujących się w produkcji sprzętu potrzebnego w służbie. Odbiorcami są w szczególności Policja, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna oraz Służba Ochrony Państwa. Na przygotowanych stoiskach prezentowane są środki ochrony osobistej, sprzęt ratowniczy, oprogramowanie i środki łączności, drony i radiowozy oraz wiele innych.

POLSECURE poświęcone jest modernizacji służb mundurowych, ale też cyberbezpieczeństwu. Ważnym elementem programu pierwszego dnia były dwie sesje panelowe: „Obecne zagrożenia i trendy przestępczości” oraz „Cyberwyzwania w dobie pandemii – ochrona informacji w świecie wirtualnym”.  Najnowsze technologie stają się częścią naszej codzienności, dlatego świadomość zagrożenia, jakie mogą nieść, jest niezwykle istotna.

W wydarzeniu uczestniczyli też przedstawiciele podkarpackiej Policji na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie insp. Dariuszem Matusiakiem. Mieli możliwość przyjrzeć się nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym. Natomiast spotkania panelowe były okazją do wymiany doświadczeń.

Więcej o I Międzynarodowych Targach Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE na stronie Komendy Głównej Policji.

Komendant Główny Policji po prawej stronie, przy mównicy. Po lewej policyjna orkiestra.
Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie (po lewej) siedzi wśród publiczności i gości targów.

 

Widok na scenę, na której gra policyjna orkiestra. Przed orkiestrą dyrygent. Nad sceną telebim z napisem POLSECURE 2022 międzynarodowe targi bezpieczeństwa publicznego.

 

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie (drugi z prawej), wśród policjantów i gości. Idą korytarzem.
Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie (pierwszy od lewej) na stoisku Straży Pożarnej. Po lewej na pierwszym planie strażacki motocykl.
Zastępcy Komendanta Głównego Policji podczas rozmowy z zaproszonymi gośćmi
Trzej policjanci oglądają ekspozycje na targach. Po lewej lornetki i kamery. W tle stoisko z samochodem.
W centrum kadru Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podczas rozmowy z policjantami.
Zdjęcie przed budynkiem Targów. Na parkingu stoją dwa pojazdy, pierwszy z prawej w granatowych barwach, z działkami na dachu, obok po lewej szary dostawczy bus. Między nimi stoi policjant. W tle wejście do budynku, a nad nim napis TARGI KIELCE.

Content retrieved from: https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/aktualnosci/109643,POLSECURE-2022-otwarto-miedzynarodowe-targi-bezpieczenstwa-publicznego-w-Kielcac.html.