Aktualności

W Sanoku powstanie ogólnodostępny plac zabaw. Trwa zbiórka na jego wykonanie

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com

Dom Turysty w Sanoku od początku wybuchu wojny na Ukrainie bardzo wspiera uchodźców. Obecnie daje schronienie 112 Ukraińcom, wśród których jest 32 dzieci (11 uczy się w sanockich szkołach, a dla młodszych miejsca w przedszkolach będą możliwe od września). Większość rodzin planuje zostać w Sanoku na stałe lub na dłuższy czas, 10 kobietom pracę zapewni Dom Turysty.

W związku z tym, że w okolicy nie ma placu zabaw dla dzieci, postanowiliśmy stworzyć własny, który będzie dostępny nie tylko dla dzieci z Ukrainy, ale również dla miejscowych. Teren ogrodzimy, aby zapewnić maluchom wszelkie środki bezpieczeństwa – mówi Kamila Podraza, menedżer Domu Turysty w Sanoku.

Prace przy budowie placu zabaw rozpoczną się już w kwietniu i potrwają około dwa tygodnie. Potrzebne są jednak fundusze na inwestycję, dlatego organizatorzy zbiórki proszą o wpłacanie nawet drobnych kwot. Liczy się każda pomoc. Razem możemy uszczęśliwić nie tylko ukraińskie dzieci, ale również stworzyć wesoły zakątek do zabaw dla sanockich maluchów.

Zbiórka na plac zabaw prowadzona jest na stronie https://zrzutka.pl/9xexvs?fbclid=IwAR3XUl3v3n2KG_gA71CXlT7Rh3CJcwN9rB20cmf2aZMtfubsmzTnWewBjFw

Content retrieved from: https://powiat-sanok.pl/aktualnosc-416-w_sanoku_powstanie_ogolnodostepny_plac.html.