AktualnościInne

Wizyta przedstawicieli władz miasta u bohaterów

15 lutego br. z okazji obchodzonej dzień wcześniej rocznicy powstania Armii Krajowej burmistrz miasta Sanoka Tomasz Matuszewski wspólnie z przewodniczącym rady Miasta Sanoka Andrzejem Romaniakiem oraz prezes Koła Światowego Związku Żołnierzy AK Krystyną Chowaniec złożyli wizytę pięciorgu sanoczanom – polskim żołnierzom, którzy w trudnych czasach II wojny światowej odważnie stanęli do walki z wrogiem.

Członkowie tego patriotycznego podziemia działali w konspiracji, narażając życie swoje i swoich rodzin. Armia Krajowa stała się symbolem oporu, bezinteresownego bohaterstwa. Dziś należy im się cześć i szacunek. Wśród odwiedzonych byli por. Ludmiła Domagała, kpt. Aleksander Roman, por. Albert Rydzik, por. Maria Skalny i kpt. August Wajda. Otrzymali oni dyplomy oraz upominki.

 

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.

Content retrieved from: https://www.sanok.pl/wizyta-przedstawicieli-wladz-miasta-u-bohaterow/.