AktualnościMotoryzacja

Podsumowanie policyjnej akcji “Motocykl” na podkarpackich drogach

Wolne dni i letnia pogoda zachęcają do podróżowania jednośladami. A tych na drogi naszego regionu wyjechało bardzo wiele. Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci prowadzili na Podkarpaciu akcję „Motocykl”. Podczas działań mundurowi skontrolowali ponad 230 motocyklistów i motorowerzystów. Ujawnili 54 naruszeń przepisów, w tym 19 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

Działania motocykl na podkarpackich drogach. na zdjęciach policjanci kontrolujący motocyklistów
Działania motocykl na podkarpackich drogach. na zdjęciach policjanci kontrolujący motocyklistów

Wczoraj, na terenie województwa podkarpackiego trwała policyjna akcja “Motocykl”. Pogoda sprzyjała wielbicielom dwóch kółek i wielu z nich zdecydowało się na podróżowanie jednośladami.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 238 kierujących motocyklami i motorowerami. Okazało się, że 5 kierujących wsiadło na jednoślady, mimo że nie posiadali do tego wymaganych przepisami uprawnień. 19 skontrolowanych przekroczyło dozwoloną prędkość. 1 kierujący stracił prawo jazdy. Policjanci zatrzymali 4 dowody rejestracyjne.

Motocykl” to policyjna akcja, której celem jest dbanie o bezpieczną i rozważną jazdę oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Policjanci podczas działań zwracali uwagę właścicielom jednośladów na stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg.

Content retrieved from: https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/aktualnosci/110831,Podsumowanie-policyjnej-akcji-quotMotocyklquot-na-podkarpackich-drogach.html.